
Barbara, geboren in Hengelo, groeide op in Uden en Duiven en studeerde Technische bedrijfswetenschappen in Groningen. Nu woont ze alweer bijna dertig jaar in Amsterdam waarvan twintig jaar op een woonboot, samen met haar man, vier kinderen, drie katten en twee honden.

Barbara is kinderboekenschrijver en docent creatief schrijven. Maar dat is niet altijd zo geweest. Voordat haar eerste kinderboek verscheen, werkte ze in het bedrijfsleven. Eerst als productieplanner van de Knorr- en Conimex-producten, daarna als projectmedewerker bij een logistieke dienstverlener en vervolgens als inkoper bij een ICT-bedrijf. Daar kocht ze mainframes in, een soort supercomputers. Elke dag reed ze in haar nette pak naar een groot en grijs kantoorgebouw in Amsterdam Zuidoost waar ze de dag grotendeels achter een computer doorbracht. “Is dit het nou?” vroeg ze zich af toen ze op een ochtend in de lift naar de hoogste verdieping zoefde. Abeltje van Annie M.G. Schmidt maakte tenminste avonturen mee! Had haar lift maar zo’n klein, groen knopje dat nergens voor diende. Dat was het moment waarop ze zich realiseerde dat er iets in haar leven moest veranderen.
Ze volgde de opleiding Kinderboek schrijven bij Scriptplus en een paar jaar later verscheen haar eerste kinderboek Hockeyhobbels en kunstgrasknieën. Inmiddels staat de teller op achttien boeken.
Via de Schrijverscentrale en de Schoolschrijver bezoekt Barbara scholen in het hele land. Ze geeft creatieve schrijflessen aan (oud-)studenten bij CREA in Amsterdam en aan alle andere geïnteresseerden bij SAKB. Een cursus creatief schrijven in het voorjaar en een in het najaar. Daarnaast geeft ze samen met Ellen Stoop creatief schrijven aan jongeren van 10 tot 18 jaar: De Jonge Schrijvers.
Zie ook https://barbarascholten.nl

Dit artikel komt uit het Vriendenmagazine van mei 2025. Ook het Vriendenmagazine ontvangen? Word nu Vriend en steun ons voor € 38,- per jaar.